انتخابهای شغل محور در دستور کار سازمان مهاجرت

اخبار اختصاصی
بدون دیدگاه
برچسب ها : , , , ,

این مطلب را به اشتراک بگذارید 

انتشار مکاتبات درون سازمانی IRCC در مورد اپلیکیشنهای موجود در سیستم اکسپرس انتری در روزهای گذشته باعث شد تا بحثهای زیادی در مورد آینده این سیستم مهاجرتی انجام شود. بر طبق این مکاتبات احتمال توقف حداقل 6 ماهه در صدور دعوتنامه برای برنامه های FSW، CEC و FST مطرح شده بود. همچنین بیان شده بود که به دلیل تعداد بسیار زیاد اپلیکیشنها در سیستم اکسپرس انتری، مدت زمان بررسی پرونده ها ممکن است تا 36 ماه نیز افزایش یابد.

نگرانی های ایجاد شده در این مورد باعث شد تا وزیر مهاجرت، آقای شان فریزر به این موضوع واکنش نشان دهد. وزیر مهاجرت اظهار داشت که IRCC هنوز قرعه کشی های FSWP و CEC بعدی خود را برنامه ریزی نکرده است، اما این سازمان همچنان در حال بررسی گزینه های قرعه کشی Express Entry برای سال 2022 می باشد.

آقای شان فریزر در جلسه ای که با CBA داشته است (متشکل از وکلای مهاجرتی که برای بهبود سیستم مهاجرتی به دولت کانادا مشاوره میدهند) اعلام کرده است که IRCC هیچ برنامه‌ای برای لغو و برگرداندن مبالغ دریافتی از کاندیداهایی که درخواست‌های اقامت دائم خود را سابمیت کرده اند ندارد. شان فریزر عنوان کرده که IRCC در حال کار برای تثبیت پردازش درخواست‌ها است تا بتواند عقب ماندگی‌های خود را کاهش دهد و خاطرنشان کرده که دولت کانادا اخیراً 85 میلیون دلار اضافی برای حمایت از این هدف اختصاص داده است.

انتخابهای شغل محور در دستور کار سازمان مهاجرت

فریزر توضیح داده که IRCC در حال بررسی امکان برگزاری قرعه‌کشی‌های Express Entry متمرکز بر مشاغل است. بودجه 2021 دولت کانادا پیشتر به تمایل دولت برای اصلاح اکسپرس انتری اشاره کرده بود و بر طبق آن از “انتخاب نامزدهایی که به بهترین وجه نیازهای بازار کار کانادا را برآورده می کنند”، صحبت کرده بود.

معرفی یک سیستم مبتنی بر شغل برای دعوت نامه های اکسپرس انتری، ابزار دیگری را برای کاهش کمبود نیروی کار فراهم می کند.

در هر صورت باید منتظر بمانیم و ببینیم که تصمیم دولت کانادا و سازمان IRCC برای آینده اکسپرس انتری چیست.

منبع: CICNews

مطالب مرتبط