بدون شک کانادا یکی از اولین مقاصد گردشگری در دنیاست؛ به خصوص در تابستان که مناظر بسیار زیبای این کشور محلی دوست داشتنی برای گذراندن وقت به همراه اعضای خانواده می باشد. سالانه میلیون ها نفر برای دیدن جاذبه های گردشگری کانادا و ملاقات خویشاوندان خود وارد کانادا می شوند.

ورود به کانادا برای بسیاری از کشورهای دنیا راحت است. برای مثال اتباع کشورهای چون آمریکا، انگلستان، استرالیا، امارات و … نیازی به دریافت ویزا برای ورود به کانادا ندارند. اما اشخاصی که پاسپورت ایرانی دارند برای سفر به کانادا نیازمند اخذ ویزای توریستی می باشند.

مزایای ویزای توریستی کانادا

با داشتن این ویزا میتوانید به مدت 5 سال به تعداد نامحدود وارد کانادا شوید. در هر بار ورود میتوانید تا 6 ماه بدون نیاز به خروج از کانادا، در این کشور اقامت کنید. برای تمدید مدت زمان اقامت در کانادا نیاز است تا از این کشور خارج شده و مجدد وارد شوید. البته اگر تمایل دارید تا بدون خروج از کشور مدت زمان اقامت را تمدید کنید، میتوانید درخواست رسمی به اداره مهاجرت ارسال نمایید.

دقت کنید که مدت زمان اعتبار ویزای توریستی کانادا 5 سال و یا تا پایان اعتبار پاسپورت شماست.

با داشتن این نوع ویزا میتوانید در دوره های آموزشی کوتاه مدت (زیر 6 ماه) شرکت کنید و حق اقامت در هر نقطه از خاک کانادا را دارید.

سوپر ویزا

یکی از انواع ویزای توریستی که مختص والدین و پدربزرگ و مادربزرگ طراحی شده است، سوپر ویزا است. با داشتن این نوع ویزا میتوانید به مدت 10 سال و بدون محدودیت وارد کانادا شوید و هر بار به مدت ۵ سال (بدون نیاز به خروج از کانادا) در این کشور اقامت داشته باشید. دقت کنید که اعتبار این نوع ویزا تابعی از اعتبار پاسپورت شما نیز میباشد. اگرچه این نوع ویزا قابلیت صدور به مدت 10 سال را دارد، اما برای اتباع ایرانی که پاسپورت 5 ساله دارند، اعتبار ویزا نیز 5 سال خواهد بود.

برای اخذ این نوع ویزا فرزند و یا نوه شما (که شما را دعوت میکند) باید شهروند و یا مقیم دائم کانادا باشد. همچنین مدارک کافی برای اثبات توانایی مالی برای ساپورت شما را نیز ارائه دهد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید