غالبا و پس از گذشت مدت زمانی مشخص، برای اطلاع از روند بررسی پرونده خود لازم است تا درخواست نوت (درخواست ریز پرونده) بدهید. این زمان بستگی به نوع پرونده شما دارد. همچنین بسته به اینکه چه نوع اطلاعاتی را از نوت انتظار دارید، نوتهای مختلفی را میتوانید سفارش دهید. سفارش نوت برای تمام انواع پرونده ها (توریستی، اقامت دائم، تحصیلی، اجازه کار و …) قابل انجام است.

دقت نمایید که در نوتهای مهاجرتی، تمام اطلاعات هویتی شما و اعضای خانواده تان و در برخی از نوتها، تمام مدارکی که به سازمان مهاجرت ارسال کرده اید وجود دارد. لذا سفارش نوت را تنها از مراجع قانونی و واجد شرایط انجام دهید. همچنین طبق قوانین کانادا، تنها افرادی که اقامت دائم کانادا را دارند و یا شهروند کانادا هستند میتوانند درخواست نوت مهاجرتی کنند.

سازمان مهاجرتی حسام کاظمی مفتخر است که با بالاترین دقت و کمترین هزینه، سفارشهای نوت شما را انجام داده و این اطمینان را به شما میدهد که اطلاعات شما محرمانه تلقی شده و تنها با سازمانهای ارائه دهنده نوت به اشتراک گذاشته خواهد شد.

به طور کلی چهار نوع نوت را میتوانید سفارش دهید:

 1. GCMS Note که نوت آفیسر هم گفته میشود و با سفارش آن از کلیه اقدامات صورت گرفته در پرونده و وضعیت فعلی پرونده مطلع میشوید. همچنین چنانچه پرونده شما ریجکت شده باشد، از طریق این نوت میتوانید از دلیل ریجکتی آن مطلع شوید.
 2. CSIS Note که نوت امنیتی است و با سفارش آن از اینکه پرونده شما وارد مرحله چک امنیتی شده است و یا خیر و نتیجه آن مطلع میشوید.
 3. CBSA Note که نوت مرزبانی است و با سفارش آن از اینکه چه اطلاعاتی از شما در مرزبانی کانادا موجود است مطلع میشوید.
 4. نوت مدارک که با سفارش آن مدارکی که در یک پرونده سابمیت کرده اید را دریافت خواهید کرد.
نکاتی که لازم است پیش از سفارش نوت مد نظر داشته باشید
 1. پس از ثبت سفارش نوت و پرداخت، حداکثر ظرف مدت 2 روز کاری سفارش شما در سامانه سازمان مهاجرت ثبت میشود و رسید آن برای شما ارسال خواهد شد.
 2. مدت زمان تقریبی دریافت جواب نهایی نوت بین 20 تا 45 روز کاری بوده و به محض دریافت پاسخ، اطلاعات برای شما ارسال خواهد شد.
 3. در صورت انصراف پس از ثبت سفارش، وجه پرداختی مسترد نخواهد شد.
 4. مبنای ثبت سفارش از طرف ما اطلاعاتی است که شما در این فرم ارسال میکنید. لذا از صحت و درستی تمام اطلاعات خود اطمینان حاصل نمایید.
 5. چنانچه اطلاعات ارسالی از طرف شما نادرست بوده و پاسخ مناسبی از طرف سازمان مهاجرت دریافت نگردد، لازم است تا مجددا درخواست نوت داده و وجه آن را پرداخت نمایید.
 6. اطلاعات دریافتی توسط ایمیل برای شما ارسال میشود؛ لذا از در دسترس بودن ایمیل خود اطمینان حاصل نمایید.
 7. چنانچه مطمئن نیستید چه نوع نوتی را سفارش دهید، پاسخگوی شما هستیم. لطفا به ما ایمیل بزنید!

این مطلب را به اشتراک بگذارید