خبر فوری؛ به روز رسانی تمکن مالی ویزای تحصیلی

اخبار فدرال
بدون دیدگاه
برچسب ها : , ,

این مطلب را به اشتراک بگذارید 

کانادا به عنوان یکی از مقاصد برتر برای دانشجویان بین‌المللی شناخته می‌شود. در حالی که دانشجویان بین‌المللی به ارتقاء زندگی در دانشگاه‌ها و نوآوری در کانادا کمک کرده‌اند، با چالش‌ها جدی هم روبرو شده‌اند، از جمله مشکلاتی چون یافتن مسکن مناسب در زمان تحصیل خود در کانادا.

امروز ۷ دسامبر ۲۰۲۳ مارک میلر، وزیر مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا اعلام کرد که از 1 ژانویه 2024، میزان تمکن مالی لازم برای هزینه‌های زندگی برای افرادی که قصد دریافت مجوز تحصیل در کانادا را دارند، افزایش خواهد یافت تا دانشجویان بین‌المللی برای زندگی در کانادا آمادگی بیشتری داشته باشند.

میزان تمکن مالی لازم برای دانشجویان بین المللی از سال 2000 تغییر نکرده بود و برابر با ده هزار دلار برای یک نفر بود. از آنجایی که این میزان از تمکن مالی با افزایش هزینه‌های زندگی همگام نبود، دولت کانادا تصمیم به افزایش آن گرفته است.

بر این اساس برای سال 2024، یک داوطلب تنها باید نشان دهد که تمکنی به اندازه حداقل ۲۰۶۳۵ دلار دارد که معادل 75% معیار LICO میباشد. علاوه بر این برای دریافت اجازه تحصیل نیاز است تا مدارک مربوط به داشتن تمکن لازم برای پرداخت شهریه سال اول تحصیل نیز به سازمان مهاجرت ارائه شود.

وزیر مهاجرت همچنین به روزرسانی هایی هم درباره سه سیاست موقت که بر روی دانشجویان بین‌المللی تأثیر می‌گذاشتند و قرار بودند تا پایان سال 2023 منقضی شوند، اعلام کرد:

  • معافیت از محدودیت 20 ساعت در هفته برای تعداد ساعاتی که دانشجویان بین‌المللی مجاز به کار خارج از دانشگاه هستند تا 30 آپریل 2024 تمدید خواهد شد. دانشجویان بین‌المللی که در حال حاضر در کانادا هستند، و همچنین متقاضیانی که تا تاریخ 7 دسامبر 2023 درخواست اخذ اجازه تحصیلی خود را ارسال کرده‌اند، قادر خواهند بود تا آن تاریخ و بیش از 20 ساعت در هفته خارج از دانشگاه کار کنند. همچنین سازمان مهاجرت در حال بررسی طرحی است که به دانشجویان اجازه دهد تا ۳۰ ساعت در هفته کار کنند.
  • سیاست موقتی که به دانشجویان بین‌المللی اجازه می‌دهد زمان صرف شده در تحصیلات آنلاین را در محاسبه طول مدت اجازه کار پس از فارغ‌التحصیلی – به شرطی که کمتر از 50% کل زمان تحصیل آنها باشد – محاسبه نمایند، ادامه خواهد داشت. این سیاست موقت برای دانشجویانی که برنامه تحصیلی خود را قبل از 1 سپتامبر 2024 شروع کنند، اعمال خواهد شد و پس از آن اعمال نمیشود.
  • به دنبال اختلالات در بازار کار در زمان ویروس کرونا و بازیابی پس از آن، یک سیاست موقت معرفی شد تا به دارندگان اجازه کار پس از فارغ‌التحصیلی، در هنگام انقضای اجازه کار اولیه‌شان، یک اجازه کار 18 ماهه اضافی ارائه شود. افراد خارجی با اجازه کار پس از فارغ‌التحصیلی‌ که تا 31 دسامبر 2023 منقضی می‌شود، همچنان مجاز به درخواست هستند. اما این سیاست موقت دیگر تمدید نخواهد شد.

مطالب مرتبط