تغییرات جدید در سوپر ویزای والدین

اخبار فدرال
بدون دیدگاه
برچسب ها : , , ,

این مطلب را به اشتراک بگذارید 

سوپرویزا یکی از انواع ویزاهای توریستی (ویزیتوری) کانادا است که صرفا برای والدین، پدربزرگ و مادربزرگ صادر میشود. برخلاف دارنده ویزای توریستی که این اجازه را دارد که پس از ورود به کانادا تا ۶ ماه در کانادا بماند، کسی که سوپرویزا دارد میتواند مدت زمان بیشتری در کانادا حضور داشته باشد.

این نوع ویزا به شکل ده ساله صادر میشود. البته برای ایرانیان این مدت ۵ سال است، چرا که مدت زمان اعتبار پاسپورتهای ایرانیان ۵ سال است.

سازمان مهاجرت، پناهندگی و امور شهروندی کانادا IRCC، اعلام کرد که از تاریخ ۴ جون ۲۰۲۲ تغییرات مهم و مثبتی را در این نوع ویزا اعمال کرده است. این تغییرات به شرح زیر میباشد:

  • اضافه شدن مدت زمان حضور در کانادا برای دارنده سوپرویزا از ۲ سال به ۵ سال
    • کسانی که در حال حاضر با سوپرویزا در کانادا هستند، میتوانند درخواست کنند تا زمان حضورشان در کانادا تا سقف ۲ سال افزایش یابد
  • به وزیر مهاجرت این اجازه داده شده است که شرکتهای بیمه گذار بین المللی را (به منظور بیمه کردن متقاضیان این نوع ویزا) معرفی نماید.
    • در حال حاضر تنها بیمه گذاران کانادایی میتوانند درخواست کنندگان سوپرویزا را بیمه کنند. اما در آینده شرکتهای بین المللی (با تایید وزیر مهاجرت) میتوانند این نوع پوشش بیمه را به متقاضیان ارائه دهند

این تغییرات، بسیار مثبت بوده و پیش بینی میشود متقاضیان بیشتری برای دریافت این نوع ویزا اقدام نمایند.

مطالب مرتبط