نرخ پذیرش ویزاهای اقامت موقت چقدر است؟

اخبار اختصاصی
بدون دیدگاه
برچسب ها : , , , ,

این مطلب را به اشتراک بگذارید 

آماری که اخیرا توسط سازمان مهاجرت، پناهندگی و امور شهروندی کانادا IRCC و به واسطه پیگیریهای انجام شده توسط آقای استیون مورنز (از وکلای مجرب مهاجرت در کانادا) از درصد پذیرش ویزاهای اقامت موقت منتشر شده است، نشان از این دارد که برخلاف تصورات رایج درصد پذیرش ویزای ایرانیها چندان هم بد نیست! ویزاهای اقامت موقت شامل ویزای توریستی، اجازه کار و ویزای تحصیلی است.

طبق این آمار، به جز سالهای 2019 و 2020 که به دلیل شرایط پاندمیک، درصد پذیرش ویزاهای اقامت موقت کانادا برای کلیه کشورهای دنیا کاهش داشته است، درصد پذیرش ویزاهای اقامت موقت اعطا شده به ایرانیان طی سالهای 2011 تا 2018 عددی بین 58 تا 74 درصد بوده است. این درصد پذیرش از بسیاری از کشورها به مراتب بالاتر بوده است. برای مثال در سال 2017 درصد پذیرش ویزاهای اقامت موقت ایرانیان برابر 74 درصد بوده است که با میانگین جهانی در آن سال برابری میکند.

هر چند وضعیت صدور ویزاهای اقامت موقت برای ایرانیان ایده آل نبوده و در مقایسه با میانگین آمار جهانی پایینتر است، اما بر خلاف تصورات رایج آنچنان هم بد نبوده است.

در جدول زیر میتوانید نرخ پذیرش برای چند کشور (از جمله ایران) طی سالهای 2011 تا 2020 را ببینید (اگر با موبایل و یا تبلت این خبر را میخوانید، برای مشاهده اطلاعات همه سالها بر روی کلید + در کنار نام کشور کلیک کنید)

وضعیت ویزاهای اقامت موقت صادر شده برای چند کشور جهان (با کلیک بر روی هر کشور، آن را از روی نمودار حذف کنید)

وضعیت ویزاهای اقامت موقت صادر شده برای ایرانیان به نسبت میانگین جهان 

مطالب مرتبط