بایومتریک چیست؟

مقالات
بدون دیدگاه

این مطلب را به اشتراک بگذارید 

بایومتریک چیست؟

متقاضیان ورود به کانادا، در حین مراحل بررسی پرونده خود ملزم به انجام بایومتریک هستند. بایومتریک شامل یک عکس دیجیتال از صورت و اثر انگشتان دست میباشد. اطلاعات بایومتریک در سیستم اداره مهاجرت کانادا و همچنین پلیس کانادا ذخیره میشود.

در زمان ورود به کانادا، آفیسر مرزبانی اطلاعات ذخیره شده در سیستم خود را با شخص متقاضی ورود به کانادا تطبیق داده و چنانچه مشکل خاصی وجود نداشته باشد، اجازه ورود را صادر میکند. دقت کنید که افراد کمتر از ۱۴ سال و بیشتر از ۷۹ سال ملزم به انجام بایومتریک نیستند.

برای انجام بایومتریک باید در ابتدا درخواست انجام بایومتریک که توسط آفیسر برای شما ارسال میشود را دریافت کنید. سپس باید به شکل آنلاین از دفاتر VAC نوبت گرفته و در روز و ساعت مشخص در محل VAC حاضر شده و امور مربوطه را انجام دهید.

برای انجام بایومتریک چند شعبه از VAC در اطراف ایران وجود دارند. استانبول، باکو، ابوظبی و ایروان از جمله مقاصد ایرانیان برای انجام بایومتریک هستند.

در حال حاضر هزینه انجام بایومتریک برای یک نفر ۸۵ دلار کانادا و برای یک خانواده دو نفر و بیشتر ۱۷۰ دلار کانادا میباشد. این هزینه در ابتدا و در هنگام سابمیت اپلیکیشن از شما دریافت میشود.

دقت نمایید که بایومتریک برای ویزاهای اقامت موقت (تحصیلی، توریستی و اجازه کار) تا ۱۰ سال معتبر است. اما برای اپلیکیشنهای اقامت دائم، اعتبار بایومتریک تا زمان پایان بررسی اپلیکیشن میباشد.

مطالب مرتبط