معرفی رشته دندانپزشکی در کانادا

مقالات
بدون دیدگاه
برچسب ها : , , ,

این مطلب را به اشتراک بگذارید 

دندانپزشکان اختلالات دندان و دهان را تشخیص، درمان، پیشگیری و یا کنترل می کنند. متخصصان این حوزه در مطب های خصوصی کار می کنند یا ممکن است در بیمارستان ها، کلینیک ها، مراکز بهداشتی عمومی یا دانشگاه ها استخدام شوند. شاخه دندانپزشکی یکی از شاخه های شغلی بسیار پرطرفدار در بین کانادایی هاست.

طبق آخرین ارزیابی سازمان آمار کانادا، تا سال 2028 بیش از ۱۲۲۰۰ موقعیت شغلی جدید برای دندانپزشکان ایجاد خواهد شد؛ در حالی که تنها ۷۰۰۰ نفر از داخل کانادا برای پر کردن این موقعیتهای شغلی در دسترس هستند. بر طبق این آمار بیش از ۸۷ درصد شاغلین این حوزه در مطب های شخصی خود مشغول به کار هستند. باید توجه داشت که تمام استانهای کانادا به این شاخه شغلی احتیاج فراوانی دارند.

در سال ۲۰۱۸ و در کانادا بیش از ۲۶۸۰۰ نفر به عنوان دندانپزشک (با میانگین سن ۴۷ سال) مشغول به کار بوده اند.

شرایط استخدام به عنوان دندانپزشک

دندانپزشکی جزو مشاغل نظام مند (Regulated) کاناداست. در مورد این رشته نظام مند بودن بدان معنی است که برای کار در این شاخه علاوه بر داشتن مدرک دانشگاهی، باید از سازمانهای کانادایی مجوز فعالیت با عنوان دندانپزشک را دریافت کنید. هر کدام از استانها سازمان مشخصی را برای صدور این مجوز معرفی کرده اند. در نتیجه برای کار در این شاخه باید از استان مربوطه و سازمان مربوط به هر استان مجوز آن را دریافت کنید.

در جدول زیر لیست سازمانهای مذکور مشخص است.

حقوق و دستمزد در رشته دندانپزشکی

در جدول و نمودار زیر میتوانید اطلاعات مربوط به حقوق و دستمزد مربوط به رشته دندانپزشکی را مشاهده نمایید. دقت نمایید که این اطلاعات از وبسایت رسمی دولت کانادا استخراج شده است. حقوق و دستمزد این رشته بر اساس حقوق سالانه و بر حسب دلار کانادا نمایش داده شده است.

حقوق و دستمزد به ازای یک سال کار بر حسب دلار کانادا

مطالب مرتبط