مهاجرت سخت نیست

بیشتر بیندیشیم
بدون دیدگاه

این مطلب را به اشتراک بگذارید 

قسمت دوم: مهاجرت سخت نیست

مهاجرت همیشه جذاب است. به خصوص برای کسی که از ناآگاهی دیگران استفاده می­کند. تبلیغات زیاد و بدون پایه و اساس که فقط برای خالی کردن جیب شماست.

 • در زیر چند نمونه از تبلیغات غیرواقعی را می‌بینیم
  • مهاجرت VIP
  • مهاجرت آسان
  • مهاجرت بدون مدرک زبان
  • مهاجرت تضمینی
  • مشاوره رایگان
  • پرداخت همه حق الزحمه ما بعد از اخذ ویزا

 

اینها تنها نمونه‌هایی از تبلیغاتی است که قطعا باید از آن دوری کنید. اما چرا؟

 • طبق قوانین بسیار سفت و سخت سازمان CICC (و یا ICCRC سابق)، یک مشاور و وکیل رسمی مهاجرت به هیچ عنوان مجاز به ارائه تضمین به موکل خود نیست. حتی به شکل گفتاری نیز دادن چنین تضمینی خلاف قوانین بوده و در صورت انجام این‌کار مجازات‌های سختی در انتظار اوست. پس در انجام پرونده، تضمین وجود ندارد. چرا که قوانین مهاجرتی در دست دولت بوده و وزیر مهاجرت و آفیسرهای پرونده مجریان آن قوانین هستند. اگر دولت از امروز تصمیم بگیرد تغییری در قوانین ایجاد کند، تکلیف تضمینی که شما از وکیل خود گرفته‌اید چه می‌شود؟ پس نکته اصلی این‌ است که اگر کسی در باغ سبز به شما نشان داد، قطعا به او شک کنید.
 • چیزی به اسم مهاجرت آسان نداریم. به هیچ عنوان مهاجرت فرآیند ساده‌ای نیست. مهاجرت (آن هم مهاجرت به کانادا) مجموعه‌ای از چندین و چند اقدام حقوقی است که در هر مرحله لازم است تا با شناخت دقیق از قوانین و دستورالعمل‌ها، مدارک لازم و دقیق ارائه شوند. این فرآیند برای همه افراد یکسان نیست. لذا نمیتوان نسخه واحدی برای همه پیچید. شرایط هر شخصی در مهاجرت با شخص دیگر متفاوت است و تشخیص این تفاوت و اقدامات لازم برای آن تنها از وکیل و مشاور رسمی بر‌می‌آید.
 • مهاجرت بدون مدرک زبان جزو اتفاق‌هایی است که خیلی طرفدار دارد. فقط چند دقیقه پیش خود فکر کنید چرا دولت کانادا باید به شما اقامت دائم بدهد در حالی که نمی‌توانید به یکی از زبان‌های رسمی این کشور صحبت کنید؟ شما به عنوان مهاجر قرار است به کانادا بیایید برای کار کردن و ایجاد رشد اقتصادی. اگر نتوانید با کسی صحبت کنید (که اولین و پیش پا افتاده‌ترین کار است) چطور می‌توانید در رسیدن به این هدف کانادا را یاری کنید؟
 • اینکه در سازمان مهاجرت و یا در سفارت کانادا در یک کشوری آشنا داریم و می‌توانیم با او صحبت کنیم تا کار پرونده شما را سریعتر انجام دهد و یا مستقیماً با آفیسر صحبت میکنیم‌ تا فلان مدرک را درست کند و … یکی از عجیب ترین دروغ هایی است که خیلی‌ها به زبان آورده و برخی نیز آن را به راحتی می‌پذیرند. چنین چیزی مطلقا نشدنی است. دلیل آن نیز این است که طبق قوانین بسیار سفت و سخت سازمان مهاجرت کانادا IRCC و همچنین کالج مشاورین مهاجرت و شهروندی کانادا CICC (و یا ICCRC سابق)، چنانچه شخص مشاور و یا وکیل مهاجرت قصد دخالت در پرونده و یا کارهایی چون رشوه دادن و یا اعمال فشار به آفیسر و یا اعمال غیرقانونی نظرات خود را داشته باشد، مجازات های بسیار سختی برای او و شخص آفیسر در نظر گرفته خواهد شد. پس این موضوع اولا نشدنی است، ثانیا اگر هم اقدامی دراین راستا صورت بگیرد تخلف است که در هر دو صورت به ضرر شماست.

 

مطالب مرتبط

دریافت ویزا تضمین شده است!

قسمت یازدهم: دریافت ویزا تضمین شده است! در کانادا سازمانهای بسیار مهمی در زمینه تنظیم مقررات حوزه مهاجرت فعالیت میکنند.…