تشخیص پیشنهاد شغلی تقلبی از واقعی

بیشتر بیندیشیم
بدون دیدگاه
برچسب ها : , , ,

این مطلب را به اشتراک بگذارید 

قسمت دهم: تشخیص پیشنهاد شغلی تقلبی از واقعی

این روزها بحث گرفتن جاب آفر و ورود به کانادا به واسطه داشتن آن یکی از موضوعاتی است که طرفداران زیادی دارد. البته تاکید کرده ایم که گرفتن جاب افر کار دشواری است و شرایط خاصی دارد.

در اینجا میخواهیم نگاهی کلی به روشهای تشخیص جاب آفر واقعی از تقلبی بیندازیم.

حقوق های باور نکردنی

به شکل کلی اگر حقوق و مزایای کاری که به شما پیشنهاد میشود بسیار وسوسه کننده است، حتما به این پیشنهاد شغلی شک کنید. برای اینکه حدودی از میزان دستمزد برای یک پوزیشن در کانادا را بدانید میتوانید در وبسایت www.jobbank.gc.ca حداقل و حداکثر حقوق شغل مورد نظر را به تفکیک هر شهر مشاهده نمایید.

مزایای شغلی خاص

این موضوع فقط برای تاثیر گذاشتن بر شما و در نتیجه خالی کردن جیب شماست. پرداخت پول بلیط هواپیما، تعطیلات دو ماه در سال، ویلای ساحلی در کالیفرنیا و استراحت در هتل 7 ستاره از جمله این موارد است.

عدم دسترسی به اطلاعات کارفرما

حتما به نام شرکت، شماره تماس آن، کد تلفن کارفرما و تطبیق آن با محل جغرافیایی کارفرما دقت کنید. همچنین میتوانید اطلاعات کارفرما را بر روی Google Map کنترل نمایید. به ایمیل کارفرما نیز دقت نمایید. ایمیلهایی که از سرویسهایی مانند gmail و یا yahoo استفاده میکنند عمدتا برای شرکتها نیستند.

تضمین برای ورود به کانادا

به جز سازمان مهاجرت کانادا، هیچ نهادی نمیتواند برای شما ویزای ورود به این کشور را صادر کند. پس هیچ کارفرمایی نمیتواند تضمینی برای ورود به کانادا و یا دریافت ویزا به شما بدهد.

اطلاعات شغلی غیر دقیق

در جاب آفرهای واقعی عنوان شغل، شرح وظایف، میزان ساعات کاری، آدرس محل کار و حقوق حتما درج میشود. اگر چنین اطلاعاتی در جاب آفر نیست، به آن شک کنید.

درخواست ارائه اطلاعات شخصی

اگر در هنگام ارائه پیشنهاد شغلی از شما درخواست اطلاعاتی چون آدرس محل زندگی و یا شماره بیمه اجتماعی SIN شد، به این پیشنهاد شغلی شک کنید. کارفرمایان تنها پس از استخدام از شما درخواست ارائه SIN میکنند.

پرداخت پول برای دریافت جاب آفر

اگر عنوان شد که پیشنهاد شغلی آماده است و باید پول را بپردازید تا آن را به شما بدهیم، قطعا به واقعی بودن این پیشنهاد شغلی شک کنید. کارفرمای کانادایی بابت ارائه پیشنهاد شغلی نمیتواند از شخص جویای کار مبلغی را طلب کند.

مطالب مرتبط

دریافت ویزا تضمین شده است!

قسمت یازدهم: دریافت ویزا تضمین شده است! در کانادا سازمانهای بسیار مهمی در زمینه تنظیم مقررات حوزه مهاجرت فعالیت میکنند.…

Misrepresentation به چه معنی است؟

قسمت هشتم: Misrepresentation به چه معنی است؟ شاید بارها کلمه Misrepresentation را شنیده باشید و احتمالا معنی لغوی آن را…