همه چیز به شکل رایگان!

بیشتر بیندیشیم
بدون دیدگاه

این مطلب را به اشتراک بگذارید 

قسمت سوم: همه چیز به شکل رایگان!

پرداخت حق الزحمه وکیل جزو موارد بسیار مهم است که قطعا در تصمیم‌گیری شما دخیل است. اما نکاتی در اینجا وجود دارد که باید به شکل جامع توضیح داده شود.

  • وکیل رسمی مهاجرت همانند شما که تحصیلاتی دارید و از آن تحصیلات درآمد دارید، حق کسب درآمد از کاری را دارد که در آن کار تخصص دارد و برای آن زحمت کشیده و هزینه کرده است. درست همانند شما که برای اینکه الان مهندس، دکتر، معلم، روانشناس، عکاس و … باشید، هزینه کرده‌اید و هم اکنون از آن زحمات خود بهره‌برداری می‌کنید.
  • مشاوره یعنی گرفتن زمان از یک متخصص و پرسیدن سوالاتی در حوزه تخصصی وی به شکلی که شخص سوال کننده به آن پاسخ‌ها احتیاج دارد تا تصمیم خود را برای انجام و یا عدم انجام کاری بگیرد. وقتی صحبت از وقت و تخصص می‌شود، قاعدتا شخص مشاور در ازای آن از شما درخواست پول می‌کند. درست مانند یک پزشک، روانشناس، مشاور تحصیلی، وکیل حقوقی و …. پس نباید توقع داشته باشیم کسی به من مشاوره بدهد، اما پول نگیرد.
  • در برخی موارد هم ممکن است نتیجه جلسه مشاوره به میل ما نباشد.‌ برای مثال وکیل شما بعد از مشاوره به این‌نتیجه می‌رسد که شما شرایط هیچ کدام از برنامه‌های مهاجرتی را ندارید. مشاوره به این معنی نیست که حتما باید راه مثبتی برای شما پیدا شود. درست مانند بیماری که برای عمل جراحی خاصی نزد دکتر می‌رود، صدها هزار تومان هزینه ویزیت و آزمایش و … می‌کند و در نهایت به او می‌گویند که شرایط شما به گونه‌ای است که با عمل جراحی نیز سلامت خود را به دست نمی‌آورید. پس خروجی جلسه مشاوره لزوما مثبت نیست؛ ولی شما برای اینکه شرایط خود را بدانید باید از کمک مشاور استفاده کنید. قطعا هر کسی بیزینس و کسب درآمد را دوست دارد؛ پس اگر وکیل بعد از مشاوره به شما گفت شرایطتان برای مهاجرت مناسب نیست، این گفته به نفع شماست. اگر یک وکیل رسمی که کار خود را بلد است امروز به شما بگوید که راهی برای مهاجرت ندارید، بهتر از این است که سه سال دیگر و بعد از کلی هزینه متوجه شوید که از اول هم راهی نداشتید.
  • یک پرونده مهاجرتی، تحصیلی و یا توریستی ممکن است ماه‌ها زمان ببرد. در مواردی تا ۲ سال و حتی بیشتر. توجه کنید در این مدت وکیل شما اگر برای کاری که برایتان انجام می‌دهد پول نگیرد، پس چطور زندگی کند؟ تنها دلیل ارائه مشاوره رایگان این است که شخص مشاور، به شکل غیرقانونی فعالیت می‌کند و برای اینکه بتواند مشتری جذب کند، مجبور است تا خدماتی به این شکل ارائه دهد که البته در هر صورت برای او سود است.
  • از طرف دیگر وقتی کسی پرونده را به شکلی انجام می‌دهد که تمام هزینه و یا بخش قابل توجهی از آن بعد از دریافت ویزا از شما اخذ می­شود، تنها یک دلیل پشت آن قرار‌می‌گیرد: آوردن دروغ در پرونده شما، جعل مدرک و …. با این ترفند هم شما هزینه‌ای نداده‌اید، هم آن مشاور مشتری خود را دارد و هم اینکه با پرونده شما آزمون و خطا می‌کند تا در پرونده‌های بعدی طریقه تقلب خود را بهبود ببخشد. بعد از این‌که پرونده شما ریجکت شد، شما وجهی پرداخت نمی‌کنید و خدا را هم‌شکر می‌کنید که چقدر طرف منصف بود. بعد از چند وقت تصمیم می‌گیرید که با وکیل دیگری کار پرونده خود را پیش ببرید. اینجاست که تازه متوجه می‌شوید آن مشاور به ظاهر منصف چه کلاه گشادی سر شما گذاشته و شما تا ۵ سال از هر گونه اقدام برای ورود به کانادا منع شده‌اید. چرا که مدارک جعلی ارائه داده و آفیسر نیز به راحتی متوجه این مدارک شده است.
  • دقت کنید، طبق قوانین و تحت هر شرایطی مسئولیت پرونده با شخص متقاضی است. پس این نکته که من وکیل داشتم و او طبق میل خود مدارکی ارائه داد، اصلا دلیل قانع کننده‌ای برای دادگاه‌های احتمالی بعدی نیست. مشاور رسمی چون از این قوانین و مجازات‌های بعدی آن آگاه است، دنبال چنین مواردی نمی‌رود. در حالی که مشاوران غیررسمی تعهدی به هیچ شخص و سازمانی نداشته و به راحتی مدارک را جعل می‌کنند.

مطالب مرتبط

دریافت ویزا تضمین شده است!

قسمت یازدهم: دریافت ویزا تضمین شده است! در کانادا سازمانهای بسیار مهمی در زمینه تنظیم مقررات حوزه مهاجرت فعالیت میکنند.…