تغییرات اکسپرس انتری در سال ۲۰۲۳ چیست؟

اخبار اختصاصی
بدون دیدگاه
برچسب ها : , , ,

این مطلب را به اشتراک بگذارید 

اکسپرس انتری نام سیستم آنلاین مهاجرپذیری کانادا است که برای مدیریت جامع سه برنامه مختلف مهاجرتی استفاده می شود. این سه برنامه عبارتند از:

  • برنامه تجربه کار کانادایی (CEC)
  • برنامه نیروی کار متخصص فدرال (FSWP)
  • برنامه نیروی کار فنی و حرفه ای (FSTP)

اکسپرس انتری همچنین روش اصلی کانادا برای جذب نیروی کار متخصص از طریق اعطای اقامت دائم است. بر همین اساس، مهم است که تغییرات پیشنهادی را که انتظار می رود در سه ماهه اول سال ۲۰۲۳ در سیستم اکسپرس انتری اجرایی شود، بررسی کنیم.

تغییرات این سیستم چیست؟

از آنجایی که کانادا در تلاش است تا کمبود نیروی کار و نیازهای اقتصادی خود را با جذب مهاجر مرتفع کند، اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) قصد دارد تا قرعه کشی های هدفمند اکسپرس انتری را از ابتدای سال ۲۰۲۳ آغاز نماید.

این قرعه‌کشی‌ها که در نتیجه تصویب لایحه C-19 است، به طور هدفمند کاندیداها را بر اساس شغل، سطح زبان و/یا تحصیلاتشان انتخاب میکند. درنتیجه افراد جدیدی که به عنوان مقیم دائم کانادا انتخاب میشوند بهتر میتوانند به رشد و شکوفایی کانادا کمک کنند.

به گفته وزیر مهاجرت آقای شان فریزر، قرعه کشی های فعلی برنامه های اکسپرس انتری به کانادا کمک مناسبی نکرده و اتباع خارجی که جذب میشوند نمیتوانند به بهترین شکل با شرایط کاری و اقتصادی مورد تقاضای کشور هماهنگ شوند.

معنی این گفته ها چیست؟

در حال حاضر، IRCC قرعه کشی هایی انجام میدهد که طی آنها تقریباً هر دو هفته یک بار، تعدادی دعوت نامه (ITA) به متقاضیانی داده می شود که از طریق یکی از سه برنامه اصلی اکسپرس انتری (CEC، FSWP و/یا FSTP) درخواست داده اند. در روند فعلی، نمرات CRS داوطلبان ملاک اصلی برای انتخاب نامزدهای اکسپرس انتری میباشد. نامزدها بر اساس این نمرات رده بندی شده و هر کسی که نمره بالاتری داشته باشد دعوتنامه دریافت خواهد کرد.

با این حال، از اوایل سه ماهه اول سال ۲۰۲۳، سیستم اکسپرس انتری شاهد تغییراتی است که بر طبق آن بالا بودن امتیاز برای دریافت دعوتنامه ملاک اصلی نیست. بلکه اشخاصی که شرایط کاری و تحصیلی آنها مورد درخواست کشور کاناداست اولویتهای بیشتری برای دریافت دعوتنامه خواهند داشت. هدف نهایی این قرعه‌کشی‌های هدفمند، تقویت بازار کار کانادا است.

با توجه به تغییراتی که در حال اجرایی شدن است پیشنهاد ما به همه متقاضیان مهاجرت به کانادا این است که با هر سطح امتیازی وارد سیستم اکسپرس انتری شوند تا شانس خود برای دریافت دعوتنامه را از دست ندهند.

مطالب مرتبط