آیا انتخاب جدید FSW در راه است؟

اخبار اختصاصی
برچسب ها : , , , ,

این مطلب را به اشتراک بگذارید 

آخرین باری که سازمان مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا IRCC در سیستم اکسپرس انتری یک انتخاب برای برنامه نیروی کار متخصص انجام داد، به تاریخ بیست و سوم دسامبر ۲۰۲۰ باز می گردد. از آن تاریخ به بعد تمام انتخاب‌های سیستم اکسپرس انتری مختص به برنامه‌های نامینیشن استانی و تجربه کار کانادایی بود. در انتخاب ۱۷۰ تعداد ۵۰۰۰ دعوتنامه در هر سه شاخه نیروی کار متخصص، تجربه کار کانادایی و نامینیشن استانی ارسال شد و حداقل امتیاز در آن دور از ارسال دعوتنامه ها ۴۶۸ بود. برای دیدن آمار و اطلاعات اکسپرس انتری اینجا کلیک کنید.

روندی که سازمان مهاجرت پناهندگی و شهروندی کانادا از آن تاریخ به بعد پیش گرفت بر اساس محدودیت های ناشی از ویروس کرونا بود. به این دلیل که افرادی که از طریق نیروی کار متخصص اقدام به شرکت در برنامه‌های اخذ اقامت دائم می کردند نمی‌توانستند وارد کانادا شوند، پس عملاً کار بر روی پرونده آنها از نظر سازمان بی مفهوم بود. همچنین دلیل دیگری که وجود داشت این بود که تمرکز بر روی جذب افرادی باشد که در این مقطع زمانی می‌توانند باعث ایجاد رشد اقتصادی در کانادا شوند. لذا سازمان تصمیم گرفت تا تمرکز خود را بر روی انتخاب های تجربه کار کانادایی و نامینیشن استانی قرار دهد. این موضوع البته باعث ایجاد نگرانی های بسیار زیادی در بین افراد واجد شرایط اقدام از طریق برنامه نیروی کار متخصص شد.

به تازگی پالس‌های مثبتی از سمت سازمان مهاجرت و همچنین دولت کانادا برای از سرگیری مجدد انتخاب‌های نیروی متخصص کار دیده می شود. کاهش محدودیت ها در ورود، افزایش چشمگیر تعداد واکسیناسیون ها در کانادا و در تازه ترین تغییر، به روز رسانی جدول تمکن مالی سیستم اکسپرس انتری همگی نشان از نرمال شدن وضعیت مهاجرت از طریق سیستم اکسپرس انتری دارد. هر چند پیش بینی کردن کاری غیرحرفه‌ای است، اما تغییرات جدید باعث می شود تا به این فکر کنیم که به احتمال زیاد در آینده نزدیک شاهد از سرگیری مجدد انتخابهای برنامه نیروی کار متخصص باشیم.

پیشنهاد می کنیم افرادی که شرایط لازم برای اقدام از طریق این برنامه را دارند هر چه سریعتر در صدد جمع‌آوری مدارک خود به خصوص انجام آزمون های مرتبط با زبان انگلیسی و فرانسه و همچنین ارزیابی مدرک تحصیلی خود باشند.

مطالب مرتبط