چطور یک Study Plan حرفه ای بنویسیم؟

مقالات
بدون دیدگاه
برچسب ها : , ,

این مطلب را به اشتراک بگذارید 

درخواست ویزای تحصیلی در کانادا مستلزم ارائه یک برنامه جامع تحصیلی و یا Study Plan است. برنامه تحصیلی به افسر ویزا یک دید کلی از اینکه چرا می خواهید در کانادا تحصیل کنید و اینکه چگونه تحصیل در کانادا با اهداف آینده شما مطابقت دارد، ارائه می دهد. درنوشتن Study Plan کل تاریخ زندگی خود را بازگو نکنید. در عوض، بر این تمرکز کنید که چگونه ادامه تحصیل در کانادا به شما کمک می کند تا به اهداف تحصیلی و شغلی خود دست پیدا کنید.

قبل از پرداختن به انواع سوالاتی که هنگام نوشتن برنامه تحصیلی باید به آنها پاسخ دهید، چند نکته مهم را مرور میکنیم:

  • برنامه تحصیل خود را حداکثر در ۲ صفحه بنویسید
  • واقعی باشید
  • مختصر باشید
  • از شخصی که مهارت های نوشتاری انگلیسی قوی دارد بخواهید برنامه تحصیلی شما را بررسی و ویرایش کند
  • هیچ گاه از برنامه تحصیلی دیگران به شکل گسترده استفاده نکنید
سوالاتی که باید پاسخ دهید
چرا کانادا؟

دلایلی که چرا می خواهید در این رشته خاص در کانادا تحصیل کنید را توضیح دهید. اینکه تحصیل در کانادا چه مزایایی ارائه می دهد؟ چرا کانادا مقصد مورد علاقه شما برای ادامه تحصیل است؟ آیا این به خاطر سیستم آموزشی با کیفیت کشور است؟ جامعه چند فرهنگی آن؟ و یا دلایل دیگر؟

هدف از تحصیل؟

به شکل کامل و با جزئیات زیاد هدف آموزشی و تحصیلی خود را شرح دهید. آیا ادامه تحصیل بلافاصله بعد از دبیرستان است؟ شاید هدف تحصیلی شما گسترش دانشتان با دستیابی به مدرک کارشناسی ارشد باشد. می توانید با بحث در مورد رشته تحصیلی مورد علاقه خود و اینکه چگونه این مسیر خاص به اهداف شغلی شما کمک می کند، پاسخ خود را تأیید کنید.

حتی ممکن است در مورد نوع کاری که می خواهید بعد از فارغ التحصیلی در آن وارد شوید و الزامات عمومی آن تحقیق کنید. در نظر گرفتن این موضوع به شما کمک می کند تا بهتر بفهمید که آیا برنامه های آموزشی شما با اهداف کلی شغلی شما مطابقت دارد یا خیر.

چرا در کشور خودتان نه؟

کانادا به دلیل سیستم آموزشی با کیفیت خود در سطح جهانی شناخته شده است. این دلیل به تنهایی ممکن است دلیلی باشد که شما یک رشته تحصیلی را در کانادا به جای کشور خود انتخاب کرده اید. شاید هم فقط یک موسسه کانادایی است که رشته شما را ارائه می دهد.

آینده شغلی؟

در مورد فرصت های شغلی مختلفی که در کشور خود پیدا کرده اید صحبت کنید. آیا این امکان وجود دارد که شغل مطلوبی در کشورتان پیدا کرده باشید، اما فاقد تحصیلات مناسب برای واجد شرایط بودن آن باشید؟ می توانید در مورد اینکه چگونه ادامه تحصیل در کانادا به شما کمک می کند تا برای این نقش آماده شوید، صحبت کنید.

وابستگی به کشور مبدا؟

برای این سوال خاص، باید اعلام کنید که آیا در کشور محل اقامت یا تابعیت خود خانواده دارید یا خیر. روابط خانوادگی ممکن است شامل فرزندان، والدین، همسر یا شریک زندگی باشد.

همچنین بیان وابستگی های مالی و کاری نیز بسیار کمک کننده میباشند.

در پایان، اهداف آموزشی و دلایلی که می خواهید در کانادا تحصیل کنید را خلاصه کنید. این خلاصه نویسی همچنین فرصتی عالی برای تشکر از شخصی که درخواست شما را می خواند فراهم می کند!

مطالب مرتبط