تغییر در میزان ساعتهای مجاز کار کردن دانشجویان

اخبار فدرال
بدون دیدگاه
برچسب ها : , , ,

این مطلب را به اشتراک بگذارید 

سازمان مهاجرت، پناهندگی و امور شهروندی کانادا اعلام کرد که از تاریخ ۱۵ نوامبر ۲۰۲۲ تا ۳۱ دسامبر ۲۰۲۳، دانشجویان بین المللی که در کانادا هستند و مجوز کار خارج از دانشگاه را در مجوز تحصیلی خود (Study Permit) دارند، مجاز خواهند بود تا در زمان برگزاری کلاسها و در طول ترم تحصیلی، بیش از 20 ساعت در هفته و خارج از دانشگاه کار کنند.

این قانون موقت برای کسانی که مجوز تحصیلی خود را سابمیت کرده اند (و هنوز دریافت نکرده اند) نیز اعمال می شود.

در حال حاضر، دانشجویان بین‌المللی که برای تحصیل در کانادا اقدام می‌کنند، می‌توانند تا ۲۰ ساعت در هفته در خارج از دانشگاه کار کنند. این محدودیت در زمان استراحت های برنامه ریزی شده مانند تعطیلات تابستانی و زمستانی برداشته می شود. این سیاست به دانشجویان بین المللی اجازه می دهد تا از نظر مالی از خود حمایت کنند و در عین حال به دنبال اطمینان از این هستند که به جای تمرکز بر کار در کانادا، بر تکمیل تحصیلات خود متمرکز می شوند. با این حال، مواجهه با نزدیک به یک میلیون شغل خالی باعث شده است که دولت کانادا فعلاً این قانون را تغییر دهد. وزیر مهاجرت خاطرنشان کرد که این اقدام به بیش از ۵۰۰ هزار دانشجوی بین المللی واجد شرایط در حال حاضر در کانادا اجازه می دهد تا ساعات بیشتری کار کنند.

کانادا با کمبود تاریخی نیروی کار دست و پنجه نرم می کند. اوایل صبح امروز اداره آمار کانادا گزارش داد که نرخ بیکاری کانادا در ماه سپتامبر به ۵/۲ درصد رسید.

مطالب مرتبط