خبر فوری: Flagpoling تمام شد!

بر اساس اعلام سازمان مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC)، متقاضیان دریافت اجازه کار پس از فارغ التحصیلی دیگر نمی‌توانند برای دریافت این مجوز (PGWP) در مرز درخواست دهند. این تغییر فوراً اجرایی می‌شود.

مارک میلر، وزیر مهاجرت کانادا، اعلام کرده که این اقدام به کاهش “Flagpoling” کمک می‌کند و به مأموران مرزی زمان بیشتری برای انجام “فعالیت‌های اجرایی” می‌دهد. همچنین انتظار می‌رود که این تغییر باعث کاهش تأخیر برای مسافران و تسریع در جابه‌جایی کالاهای تجاری بین کانادا و ایالات متحده شود.

اداره مهاجرت همچنین بیان کرده که این تغییر باعث افزایش “عدالت میان متقاضیان” خواهد شد و به دنبال راه‌های دیگری برای کاهش استفاده از Flagpoling در آینده خواهد بود.

برخی از متقاضیان دریافت PGWP از Flagpoling برای جلوگیری از طولانی شدن زمان بررسی پرونده PGWP خود استفاده میکردند. برای پاسخ به این نگرانی‌ها، IRCC اعلام کرده که:

  • زمان پردازش درخواست‌های مجوز کار در داخل کانادا را سرعت می‌بخشد
  • فرم‌ها و فرآیندهای درخواست آنلاین را ساده‌تر می‌کند تا متقاضیان بتوانند در حالی که منتظر دریافت نتیجه هستند، به کار خود ادامه دهند
  • اجازه می‌دهد متقاضیان فوراً شروع به کار کنند
Flagpoling چیست؟

Flagpoling یک روش قانونی است که به وسیله آن، مقیمان موقت واجد شرایط (کسانی که دارای مجوز کار/تحصیل هستند و یا ویزای بازدیدکننده/مجوز الکترونیکی سفر (eTA) دارند) می‌توانند خدمات مهاجرتی را با خروج  از کانادا و بازگشت به کانادا، در مرز و در عرض ۲۴ ساعت دریافت کنند. مزیت اصلی این روش در کاهش زمان فرآیند مهاجرتی است و همچنین به واسطه آن می‌توان با یک افسر مهاجرت به صورت حضوری صحبت کرد، که می‌تواند در حل مشکلات مرتبط با درخواست مهاجرت مفید باشد.

اداره خدمات مرزی کانادا (CBSA) توصیه می‌کند که تازه‌واردان با دقت از خدمات Flagpoling استفاده کنند، زیرا زمان انتظار در مرزهای ورودی می‌تواند به خودی خود طولانی باشد و در صورتی که مقیمان موقت خروج و ورود خود به کانادا را به درستی مدیریت نکنند، ممکن است مشکلات مهاجرتی برای آن‌ها ایجاد شود.

منبع خبر

مطالب مرتبط