خبر خوش برای دارندگان اجازه کار پس از تحصیل

اخبار فدرال
بدون دیدگاه
برچسب ها : , ,

این مطلب را به اشتراک بگذارید 

سازمان مهاجرت، پناهندگی و امور شهروندی کانادا (IRCC) اقدامات تازه و موقتی را برای دانشجویان بین المللی با مجوزهای کار پس از فارغ التحصیلی منقضی شده و یا در حال منقضی شدن و همچنین برای متقاضیان مسیر اقامت موقت تا اقامت دائم TR to PR اجرا می کند.

صدور اجازه کار آزاد برای دارندگان اجازه کار منقضی شده و یا در حال منقضی شدن

افرادی که مجوز کار پس از تحصیل آنها از ۲۰ سپتامبر ۲۰۲۱ تا ۳۱ دسامبر ۲۰۲۲ منقضی شده است یا منقضی خواهد شد، فرصت خواهند داشت تا با تمدید آن به یک اجازه کار آزاد (Open Work Permit) فرصت کار برای ‍۱۸ ماه دیگر را به دست بیاورند. افرادی که در حال حاضر در کانادا هستند، می توانند در دوره موقت و در زمانی که مجوز آنها تمدید می شود یا مجوز جدیدی صادر می شود، کار کنند.

سناریوهای زیر برای افراد مختلف وجود دارد:

نکته: متقاضیان نمی توانند برای این مجوز کار در زمان ورود به کانادا و در مرز هوایی (Port of Entry) درخواست دهند. تمام درخواست های مجوز کار برای این برنامه باید تا 31 دسامبر 2022 به صورت آنلاین ارسال شوند.

اجازه کار برای متقاضیان مسیرهای اقامت موقت تا اقامت دائم TR to PR

متقاضیانی که برای برنامه اقامت موقت به اقامت دائم (TR to PR) درخواست داده اند و درخواست اقامت دائم آنها هنوز نهایی نشده است، واجد شرایط درخواست مجوز کار آزاد (Open Work Permit) هستند. این موضوع باعث میشود که این دسته از متقاضیان در حالی که منتظر نهایی شدن درخواست اقامت دائم خود هستند، وضعیت اقامتی و یا توانایی کار کردن خود را از دست نخواهند داد.

IRCC اعلام کرد که با توجه به به اینکه رسیدگی به درخواست‌های TR to PR برای مدتی ادامه خواهد داشت، افرادی که برای مجوز کار آزاد درخواست می‌کنند اکنون می‌توانند مجوزی با تاریخ پایان 31 دسامبر 2024 دریافت کنند، مشروط بر اینکه پاسپورت آنها تا آن تاریخ معتبر باشد.

حدود 2500 متقاضی TR to PR قبلاً برای مجوز کار آزاد از طریق این اقدام کرده اند و مجوزهای خود را که تاریخ پایان آن 31 دسامبر 2022 است دریافت کرده اند.

این افراد به زودی ایمیلی دریافت خواهند کرد که به آنها می گوید ممکن است بتوانند مجوز کار خود را با تاریخ اعتبار طولانی تری به روز کنند. اگر آدرس پستی آنها به روز است و هنوز در کانادا هستند، نیازی به ارائه درخواست جدید ندارند. مجوز کار به روز شده با تاریخ اعتبار 31 دسامبر 2024 برای آنها پست خواهد شد.

متقاضیانی که پاسپورتهای آنها قبل از 31 دسامبر 2024 منقضی می‌شوند، این ایمیل را دریافت نخواهند کرد و واجد شرایط تغییر مدت مجوز کار فعلی خود از طریق این برنامه نخواهند بود. اما این دسته از داوطلبان هنوز هم واجد شرایط ارائه درخواست خود پس از به روزرسانی پاسپورت هستند.

مطالب مرتبط