اخبار مهم در مورد ویزای تحصیلی

اخبار فدرال
بدون دیدگاه
برچسب ها : , ,

این مطلب را به اشتراک بگذارید 

در هفته ای که گذشت، سازمان مهاجرت کانادا دو خبر مهم در مورد ویزاهای تحصیلی اعلام کرد. اول افزایش تعداد ویزاهای تحصیلی در سه سال آینده و دوم ایجاد سیستم یکپارچه صدور تاییدیه برای پذیرشهای تحصیلی.

پس از کش و قوسهای فراوان، بالاخره سازمان مهاجرت کانادا آب پاکی را روی دستان منتقدان خود ریخت و اعلام کرد که ظرفیت صدور ویزاهای تحصیلی را افزایش میدهد. وزیر مهاجرت اعلام کرد که برنامه ریزی سازمان مهاجرت به گونه ای خواهد بود که تا سال ۲۰۲۷ تعداد دانشجویان و دانش آموزان ورودی به کانادا به عدد بی سابقه ۱/۴ میلیون نفر در سال خواهد رسید. کانادا انتظار دارد که تا پایان سال جاری (۲۰۲۳) تعداد ۹۰۰ هزار دانشجو و دانش آموز بین المللی را پذیرا باشد.

همچنین سازمان مهاجرت کانادا اعلام کرد که به منظور حفاظت از دانشجویان در مقابل سوء استفاده های احتمالی، قوانین جدیدی را اجرا خواهد کرد. این قوانین عبارتند از:

  • از 1 دسامبر 2023، مؤسسات آموزشی تعیین شده پس از دوره متوسطه (DLI و یا Designated Learning Institution) ملزم خواهند بود که نامه پذیرش هر متقاضی را مستقیماً با IRCC به اشتراک بگذارند. هدف این فرآیند تأیید جدید و پیشرفته، محافظت از دانشجویان در برابر تقلب در نامه پذیرش و کمک به آنها برای جلوگیری از مشکلات مشابهی است که برای بیش از ۷۰۰ دانشجوی هندی به وجود آمده بود. این کار همچنین تضمین می کند که مجوزهای تحصیلی (Study Permit) تنها بر اساس نامه های پذیرش واقعی صادر می شوند.
  • از آغاز ترم پاییز 2024، IRCC یک چارچوب جدید را برای موسسات آموزشی که استاندارد بالاتری را در خدمات، پشتیبانی و نتایج به دانشجویان بین المللی ارائه میدهند، تعیین خواهد کرد. برای مثال، این موسسات آموزشی از اولویت بالاتری در پردازش مجوزهای تحصیل برای متقاضیانی که قصد حضور در آن دانشگاه ها را دارند، بهره مند خواهند شد.
  • همچنین در ماه‌های آینده، IRCC ارزیابی معیارهای برنامه اجازه کار پس از فارغ‌التحصیلی (PGWP) را تکمیل خواهد کرد و اصلاحاتی را نیز برای بهبود آن و به منظور برآورده کردن نیازهای بازار کار کانادا انجام خواهد داد.

 

مطالب مرتبط