معرفی استان پرینس ادوارد

پرینس ادوارد یکی از استانهای شرقی کاناداست و در خلیج St. Lawrence واقع شده است. این استان به واسطه خرچنگهای دریایی که دارد شناخته شده است! مساحت این استان 5660 کیلومتر مربع و جمعیت آن در سال 2021 حدود 166000 نفر تخمین زده شده است. جمعیت این استان در هر سال به طور میانگین حدود 4500 نفر رشد دارد. حدود 39 درصد جمعیت این استان اسکاتلندی و 31 درصد انگلیسی هستند.

روش­های مهاجرت استانی پرینس ادوارد

این استان برنامه ­های مختلفی برای جذب مهاجر در نظر گرفته است. این برنامه­ ها که به صورت کلی Prince Edward Island Provincial Nominee Program و یا PEI PNP نامیده می­شود دارای زیر مجموعه­ هایی است که در اینجا به اختصار به معرفی آن­ها می­پردازیم.

برنامه PEI Express Entry

برای واجد شرایط بودن اقدام از طریق این برنامه لازم است تا در مرحله اول در یکی از برنامه های زیر مجموعه سیستم اکسپرس انتری واجد شرایط بوده و پروفایل اکسپرس انتری داشته باشید. دقت کنید برای این برنامه دو مسیر وجود دارد. اینکه جاب آفر دارید و یا خیر. همچنین فارغ التحصیلان دانشگاه های کانادا چنانچه بخواهند از این برنامه برای دریافت نامینیشن استانی اقدام کنند باید:

  • در حال حاضر PGWP دریافت کرده باشند و از یک دانشگاه و یا موسسه آموزشی خارج از استان پرینس ادوارد فارغ التحصیل شده باشند، و یا
  • در حال حاضر دارای OWP هستند و این اجازه کار به واسطه همسری است که دانشجوی بین المللی بوده باشد و از یک دانشگاه و یا موسسه آموزشی خارج از استان پرینس ادوارد فارغ التحصیل شده باشد،
  • در زمان ارسال EOI، حداقل 4 ماه تا پایان تاریخ اعتبار PGWP فرصت داشته باشند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید