معرفی استان ساسکچوان

ساسکچوان یکی از استان‌های مرکزی کانادا است و تنها استانی است که هیچ مرز طبیعی ندارد. ۱۰ درصد مساحت این استان از آب تشکیل شده است که در قالب رودخانه و دریاچه قابل مشاهده می­باشند. طبق آمار های رسمی در پایان سال ۲۰۲۰ جمعیت این استان چیزی در حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر بوده است. استان ساسکچوان از غرب به استان آلبرتا، از شرق به استان منیتوبا، از جنوب به ایالت متحده آمریکا و از شمال به سرزمین قلمرو های شمالغرب (Northwest Territories) محدود می باشد. استان ساسکچوان در کشاورزی پیشرو بوده و بزرگترین صادر کننده برخی از حبوبات می باشد. صنعت بزرگ دیگر این استان نفت است؛ برای مثال این استان پنجمین تولید کننده بزرگ نفت در آمریکای شمالی است. همچنین این استان یک پنجم اورانیوم دنیا را نیز تولید می‌کند.

روشهای مهاجرت استانی به ساسکچوان

این استان برای جذب مهاجرین و دانشویان، برنامه­ های مختلفی را معرفی کرده است که به طور کلی به آن Saskatchewan Immigrant Nominee Program و یا به اختصار SINP گفته می­شود. به شکل کلی این برنامه­ ها برای 4 دسته از افراد می­توانند مورد استفاده قرار گیرند:

 1. نیروهای کار خارجی
 2. نیروهای کار با تجربه کار کانادایی
 3. کشاورزان
 4. کارآفرینان

در این قسمت نگاهی گذرا به برنامه­ های این استان خواهیم داشت.

برنامه SINP- Occupations in-Demand

این برنامه یکی از برنامه های پر طرفدار مهاجرتی استان ساسکچوان می باشد برای اقدام از طریق این برنامه لازم است از یک سیستم امتیازی ۱۱۰ امتیازی حداقل ۶۰ امتیاز را کسب کنید. دقت کنید که این ۶۰ امتیاز، حداقل امتیاز لازم برای ورود به این برنامه مهاجرتی است و هیچگاه تضمین کننده دعوت شدن شما برای سابمیت اپلیکیشن نخواهد بود. قاعدتاً هرچه امتیاز شما در این سیستم بالاتر باشد از شانس بیشتری برای دعوت شدن برخوردار هستید.

این سیستم پارامترهای مختلفی را برای امتیازدهی لحاظ می­کند؛ از جمله مهمترین این پارامترها عبارتند از:

 1. سن
 2. مدرک تحصیلی
 3. سطح زبان انگلیسی و فرانسه
 4. سابقه کار
 5. داشتن خویشاوند در استان ساسکچوان
 6. تجربه کاری و یا تحصیلی در استان ساسکچوان
 7. مدرک تحصیلی

برای اطلاع از امتیازبندی این برنامه به این لینک مراجعه نمایید.

برنامه SINP – Express Entry

این برنامه نیز یکی از برنامه های پر طرفدار مهاجرتی استان ساسکچوان می باشد. همانند برنامه قبل برای اقدام از طریق این برنامه لازم است از یک سیستم امتیازی ۱۱۰ امتیازی حداقل ۶۰ امتیاز را کسب کنید. دقت کنید که این ۶۰  امتیاز، حداقل امتیاز لازم برای ورود به این برنامه مهاجرتی است و هیچگاه تضمین کننده دعوت شدن شما برای سابمیت اپلیکیشن نخواهد بود. قاعدتاً هرچه امتیاز شما در این سیستم بالاتر باشد از شانس بیشتری برای دعوت شدن برخوردار هستید. این سیستم پارامترهای مختلفی را برای امتیازدهی لحاظ می­کند؛ از جمله مهمترین این پارامترها عبارتند از:

 1. سن
 2. مدرک تحصیلی
 3. سطح زبان انگلیسی و فرانسه
 4. سابقه کار
 5. داشتن خویشاوند در استان ساسکچوان
 6. تجربه کاری و یا تحصیلی در استان ساسکچوان
 7. مدرک تحصیلی

تنها تفاوت این برنامه با برنامه Occupations in-Demand این است که برای شرکت در این برنامه باید در پول اکسپرس انتری پذیرفته شده باشید. در واقع الزامات آن برنامه را نیز باید برآورده کنید.

برای اطلاع از امتیازبندی این برنامه به این لینک مراجعه نمایید.

برنامه SINP – Employment Offer

این برنامه برای کسانی طراحی شده است که از یک کارفرمای داخل استان ساسکچوان، پیشنهاد شغلی معتبر دارند. معیارهای انتخاب این برنامه تقریبا همانند دو برنامه قبل است. ولی امتیازی که جاب آفر معتبر به کاندیدا اضافه می­کند، در عمل شانس پذیرش وی را به شدت بالا می­برد. همانند برنامه قبل برای اقدام از طریق این برنامه لازم است از یک سیستم امتیازی ۱۱۰ امتیازی حداقل ۶۰ امتیاز را کسب کنید. دقت کنید که این ۶۰  امتیاز، حداقل امتیاز لازم برای ورود به این برنامه مهاجرتی است و هیچگاه تضمین کننده دعوت شدن شما برای سابمیت اپلیکیشن نخواهد بود. قاعدتاً هرچه امتیاز شما در این سیستم بالاتر باشد از شانس بیشتری برای دعوت شدن برخوردار هستید. این سیستم پارامترهای مختلفی را برای امتیازدهی لحاظ می­کند؛ از جمله مهمترین این پارامترها عبارتند از:

 1. سن
 2. مدرک تحصیلی
 3. سطح زبان انگلیسی و فرانسه
 4. سابقه کار
 5. مدرک تحصیلی
 6. داشتن پیشنهاد شغلی از یک کارفرما در این استان

برای اطلاع از امتیازبندی این برنامه به این لینک مراجعه نمایید.

برنامه SINP – Tech Talent Pathway

به منظور واجد شرایط بودن برای این برنامه لازم است تا شرایط زیر را داشته باشید:

 • حداقل نمره زبان معادل CLB5 (اگر متقاضی در استان ساسکچوان حضور ندارد) و یا CLB7 اگر از سیستم اکسپرس انتری اقدام میکنید
 • حداقل یک سال سابقه کار در شغل مورد نظر (طی ۵ سال گذشته) و یا حداقل ۶ ماه سابقه کار در استان ساسکچوان
 • حداقل تحصیلات فوق دیپلم و یا کالج
 • واجد شرایط بودن برای دریافت مدارک حرفه ای در استان ساسکچوان (در حوزه های کامپیوتر، نرم افزار و مهندسی برق)
 • داشتن SINP Job Approval Letter در یک شغل مورد درخواست این برنامه

همچنین این برنامه در حال حاضر برای مشاغل زیر تعریف شده است:

این مطلب را به اشتراک بگذارید