اعلام جزییات معافیتهای مربوط به ایرانیان

اخبار اختصاصی, اخبار فدرال
بدون دیدگاه
برچسب ها : , ,

این مطلب را به اشتراک بگذارید 

سازمان مهاجرت، پناهندگان و امور شهروندی کانادا (IRCC) جزییات مربوط به معافیت ایرانیانی که هم اکنون و به شکل موقت (توریستی، تحصیلی و اجازه کار موقت) در کانادا هستند، از برخی الزامات مربوط به اپلیکیشنهای مهاجرتی را اعلام کرد.

بر این اساس واجدین شرایط میتوانند از اول مارچ ۲۰۲۳ تا ۲۸ فوریه ۲۰۲۴ درخواست های مربوط به این قوانین موقت را ارائه دهند. بر طبق اعلام IRCC این قوانین به اتباع ایرانی واجد شرایط که در حال حاضر به عنوان مقیم موقت در کانادا هستند این امکان را می دهد که بدون هیچ هزینه ای برای موارد زیر درخواست دهند:

  • تمدید وضعیت اقامت موقت در کانادا
  • مجوز کار باز (Open Work Permit)
  • مجوز تحصیل (Study Permit)

این درخواست ها قرار است با اولویت بالا و به شکل سریع بررسی شوند. همچنین شهروندان کانادایی و مقیم دائم ساکن ایران نیز می‌توانند بدون هیچ هزینه‌ای برای دریافت مدارک زیر اقدام کنند:

  • پاسپورت های کانادایی با اعتبار محدود
  • گواهی شهروندی کانادا
  • مدارک سفر اقامت دائم (PRTD)
معیارهای واجد شرایط بودن

این قانون موقت برای شرایط زیر میباشد:

  1. ایرانی ساکن در کانادا (باید وضعیت اقامتی معتبر داشته باشد) برای تمدید وضعیت اقامتی خود به شکل توریستی درخواست میدهد
  2. ایرانی ساکن در کانادا (باید وضعیت اقامتی معتبر داشته باشد) برای تمدید وضعیت اقامتی خود و دریافت اجازه کار درخواست میدهد
  3. ایرانی ساکن در کانادا (باید وضعیت اقامتی معتبر داشته باشد) برای تمدید وضعیت اقامتی خود و دریافت اجازه تحصیل درخواست میدهد

به بیان ساده تر، واجدین شرایط میتوانند از داخل کانادا برای دریافت اجازه تحصیل، اجازه کار آزاد و یا اجازه اقامت موقت توریستی اقدام نمایند و از داشتن شرایط عمومی این نوع مجوزها معاف هستند. همچنین واجدین شرایط از پرداخت هزینه های اپلیکیشن فی و بایومتریک نیز معاف هستند. این قانون از امروز لازم الاجرا میباشد.

در صورت دریافت اخبار تکمیلی، این خبر به روز رسانی خواهد شد.

آخرین به روزرسانی ۱ مارچ ساعت ۱۴:۰۰، EST

مطالب مرتبط