تغییر مهم در برنامه اسپانسرشیپ همسر

اخبار فدرال
بدون دیدگاه
برچسب ها : , ,

این مطلب را به اشتراک بگذارید 

از این پس افرادی که برای پرونده های اسپانسرشیپ همسر و یا پارتنر (که در خارج از کانادا زندگی میکند) درخواست داده اند، میتوانند همزمان درخواست صدور اجازه کار باز (Open Work Permit) نیز ارائه دهند. پیش از این فقط کسانی که داخل کانادا بودند و برای اسپانسرشیپ اقدام کرده بودند میتوانستند درخواست صدور OWP بدهند.

شان فریزر، وزیر مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا، اعلام کرد که بهبودهایی در جهت تقویت مهاجرت اعضای خانواده ایجاد خواهد شد.

بر طبق این اطلاعیه اقدامات جدید عبارتند از:

  • زمان پردازش سریعتر ویزای اقامت موقت (TRV) برای برنامه های مرتبط با همسر
  • ابزارهای پردازش جدید و اختصاصی برای متقاضیان TRV برنامه های مرتبط با همسر
  • مجوز کار آزاد جدید برای متقاضیان برنامه های مرتبط با همسر
  • تمدید مجوز کار آزاد برای دارندگان مجوز کار آزادی که بین اول آگوست تا پایان سال ۲۰۲۳ منقضی می‌شود

شان فریزر اعلام کرد که اعضای خانواده مقیمان دائم و یا شهروندان کانادا که درخواست های اقامت دائم کلاس خانوادگی را ارسال کرده اند (برنامه های Sponsorship)، می توانند برای ورود سریعتر به کانادا، برای دریافت ویزای اقامت موقت (TRV) درخواست دهند.

او گفت که با وجود اینکه اکثریت قریب به اتفاق این افراد در نهایت به اقامت دائم میرسند، درخواستهای ویزاهای اقامت موقت آنها رد می شود. فریزر گفت که این رویکرد جدید برای پردازش ویزاهای اقامت موقت باعث میشود تا در مدت ۳۰ روز بررسی پرونده ها به اتمام برسد. همچنین با رویکرد جدید، نرخ قبولی پرونده های اقامت موقت در این بخش به بیش از ۹۸ درصد میرسد.

همچنین از تاریخ ۷ جون، دارندگان مجوز کار آزاد که مجوز فعلی آنها بین اول آگوست تا پایان سال 2023 منقضی می‌شود، می‌توانند مجوز خود را به مدت 18 ماه و با استفاده از یک فرآیند تسهیل‌شده رایگان تمدید کنند.

مطالب مرتبط