مهم ورود به کاناداست!!

بیشتر بیندیشیم
بدون دیدگاه

این مطلب را به اشتراک بگذارید 

قسمت چهارم: مهم ورود به کاناداست!!

پیام های تبلیغاتی مربوط به مهاجرت به کشور کانادا هر روز رنگ و بوی جالبتری به خود می‌گیرند. البته این نوع تبلیغات برای کسانی که دنبال ساده ترین مسیر برای ورود به کانادا هستند بسیار خوشایند است. چرا که این دسته از افراد بسیار زودباور بوده و طعمه‌های بسیار خوبی برای افراد سودجو میباشند.
یکی از این پیام ها و تبلیغات کاذب، تبدیل ویزای توریستی به اقامت دائم است. در اینجا نگاهی می کنیم به بزرگی این دروغ.

جملات زیادی را حتماً در این رابطه شنیده یا خوانده اید. برای مثال:

  • شما کافیست که ویزای توریستی بگیرید، به محض رسیدن به کانادا می توانید به راحتی اقامت دائم کانادا را بگیرید
  • ویزای توریستی به‌شکل تضمینی توسط شرکت ما اخذ می شود
  • اگر یک سال را با ویزای توریستی در کانادا بمانید خود دولت کانادا به راحتی به شما اقامت دائم می دهد
  • مهمترین بخش فقط این است که وارد کانادا شوید. گرفتن اقامت دائم کانادا اصلا سخت نیست
  • پسرخاله و دخترخاله خودتان را ندیده اید که سال گذشته به راحتی وارد کانادا شدند و بعد از گذشت یکسال شهروند شدند؟!!

اما واقعیت چیز دیگری است.

آیا اصلاً امکان تبدیل ویزای توریستی به هر نوع دیگر ویزا وجود دارد؟

متاسفانه یکی از تبلیغات مسموم در فضای مجازی استفاده از عنوان تبدیل ویزا است.
دقت کنید که عنوان تبدیل ویزا یک عنوان کاملاً اشتباه است؛ چرا که ویزا صرفاً مدرکیست برای ورود به یک کشور. چیزی به نام تبدیل ویزا نداریم. برای اخذ ویزا باید مدارکی ارسال کنید و ویزا برای شما صادر شود. به این موضوع تبدیل ویزا نمیگویند. اما تبدیل وضعیت اقامتی در یک کشور امکان‌پذیر است و واژه درستی است.
پس به طور خلاصه وضعیت ورود به یک کشور را نمی توان تبدیل به وضعیت دیگری کرد؛ اما وضعیت اقامتی در یک کشور را می‌توان تبدیل به وضعیت اقامتی دیگری کرد.

دقت نمایید که ویزای توریستی و همچنین داشتن وضعیت اقامتی توریستی در کانادا به هیچ عنوان قابلیت تبدیل به اقامت دائم را ندارد. یک توریست در کانادا می تواند حداکثر ۶ ماه وضعیت قانونی اقامت داشته باشد و پس از این مدت ملزم به خروج از کانادا است.

پس مزیت ویزای توریستی کانادا چیست؟

از بحث‌هایی مانند گشت و گذار و تفریح و لذت بردن از هوای بسیار خوب کانادا  در تابستان که بگذریم، داشتن ویزای توریستی و ورود به کانادا به عنوان یک توریست مزیت‌هایی هم دارد. از جمله مهمترین مزیت های این ویزا این است که شما می توانید با ورود به کانادا اقدام به کاریابی کنید. برای مثال می توانید با مراجعه مستقیم به دفاتر شرکتهای مختلف، رزومه خود را به آنها داده و حتی شاید شانس مصاحبه هم داشته باشید. این اتفاق البته اتفاق عمومی نیست؛ اما موارد زیادی مشاهده شده است که با همین روش توانسته اند جاب آفر گرفته و مسیر خود را برای اخذ اقامت دائم هموار کنند.
همچنین تحت شرایط خاصی می توانید در هنگامی که در کانادا هستید وضعیت اقامتی خود را از توریست تبدیل به یک دانشجوی بین المللی کنید. البته این مورد پیش نیاز های زیادی دارد. اما به صورت کلی و قانونی این مورد شدنی است.
نکته مهم در اینجا این است که گول تبلیغات مسموم موجود در فضای مجازی را نخورید. برای رسیدن به اقامت دائم کانادا نیاز است تا شرایط اخذ اقامت دائم را داشته باشید. برنامه‌هایی که به اقامت دائم کانادا منجر می شوند برنامه هایی هستند که فرآیند آنها کاملا مشخص است. به هیچ عنوان کانادا غیر از این فرآیندها روشی برای اخذ اقامت دائم ندارد. اگر با یک وضعیت توریستی در کانادا باشید این موضوع به خودی خود هیچگاه به اقامت دائم ختم نمیشود.

 

مطالب مرتبط

دریافت ویزا تضمین شده است!

قسمت یازدهم: دریافت ویزا تضمین شده است! در کانادا سازمانهای بسیار مهمی در زمینه تنظیم مقررات حوزه مهاجرت فعالیت میکنند.…