تمدید شرایط تحصیل از راه دور

اخبار فدرال
بدون دیدگاه
برچسب ها : , ,

این مطلب را به اشتراک بگذارید 

در طول همه‌گیری کرونا، دانشجویان بین‌المللی اجازه داشتند تا در حین زندگی در خارج از کانادا تحصیلات خود را به صورت آنلاین دنبال کنند و همچنان واجد شرایط دریافت مجوز کار پس از فارغ‌التحصیلی (PGWP) بمانند.

سازمان مهاجرت، پناهندگی و امور شهروندی کانادا (IRCC) در 25 آگوست اعلام کرد که قانون موقت آموزش از راه دور تا ۳۱ آگوست ۲۰۲۳ باقی می ماند تا به دانشجویان بین المللی فرصت داده شود تا به کانادا بازگردند.

آن دسته از دانشجویان بین‌المللی که در خارج از کشور تحصیل می‌کنند و یا اشخاصی که تا قبل از ۳۱ آگوست ۲۰۲۲ درخواست مجوز تحصیل (Study Permit) را ارسال می‌کنند، می‌توانند تا 100٪ دوره آموزشی خود را به صورت آنلاین تکمیل کنند، بدون اینکه بر واجد شرایط بودن آنها برای PGWP (اجازه کار پس از تحصیل) تأثیر بگذارد.

با این حال از تاریخ 1 سپتامبر 2023، مدت زمان تکمیل تحصیلات از خارج از کشور، بدون در نظر گرفتن زمانی که دانشجو شروع به تحصیل کرده است، از طول مدت مجوز کار پس از فارغ التحصیلی کسر خواهد شد.

تمدید این قانون موقت بر شرایط دانشجویانی که تحصیل خود را از ۱ سپتامبر 2022 تا 31 آگوست 2023 شروع می‌کنند، تأثیر گذار خواهد بود.

مطالب مرتبط