خبر فوری؛ کاهش تعداد دانشجویان بین المللی

کاهش تعداد دانشجویان در کانادا
اخبار فدرال
بدون دیدگاه
برچسب ها : ,

این مطلب را به اشتراک بگذارید 

سازمان مهاجرت کانادا اعلام کرد که طی ۲ سال آینده تعداد دانشجویان بین المللی را کاهش خواهد داد.

امروز مارک میلر، وزیر امور مهاجرت، پناهندگی و شهروندی اعلام کرد که دولت کانادا یک سقف برای درخواست‌های مجوز دانشجویی بین‌المللی در نظر خواهد گرفت. بر اساس این اعلام، برآورد می‌شود که در سال 2024، تعداد مجوزهای تحصیلی تأیید شده حدود 360،000 مجوز تحصیل خواهد بود که نسبت به سال 2023، کاهشی حدود 35% خواهد داشت.

وزیر مهاجرت همچنین اعلام کرد که سقف تعیین‌شده برای هر استان و منطقه توسط سازمان مهاجرت و شهروندی کانادا (IRCC) تخصیص داده می‌شود و سپس هر استان و منطقه آن را در میان مؤسسات آموزشی مشخص خود توزیع می‌کند.

تغییرات مهمی که در ۲۲ ژانویه اعلام شد به ترتیب زیر میباشند:

  • سقف صدور ویزای تحصیلی تا دو سال آینده به میزان ۳۵ درصد کاهش خواهد یافت. البته دانشجویانی که دوره‌های کارشناسی ارشد و دکتری را دنبال می‌کنند و همچنین دانشجویان مقاطع ابتدایی و متوسطه مشمول سقف نخواهند شد.
  • از 22 ژانویه 2024، هر درخواست مجوز تحصیلی ارسالی به IRCC به یک نامه تصدیق از استان (Attestation Letter) نیاز دارد. انتظار می‌رود که استان‌ها و مناطق تا 31 مارچ 2024 یک فرآیند برای صدور نامه‌های تصدیق به دانشجویان ایجاد کنند.
  • از اول سپتامبر 2024، دانشجویان بین‌المللی که دوره تحصیلی خود را در چارچوب توافقنامه‌های اجازه آموزشی شروع می‌کنند، بعد از فارغ‌التحصیلی مجوز کاری پس از فارغ‌التحصیلی نخواهند داشت. در چنین توافقنامه‌هایی، دانشجویان به طور حضوری در یک کالج خصوصی حضور پیدا می‌کنند که اجازه دارد برنامه تحصیلی دانشگاه عمومی مرتبط را ارائه دهد.
  • فارغ‌التحصیلان مقاطع کارشناسی ارشد و دیگر برنامه‌های کوتاه مدت به زودی میتوانند بدون توجه به مدت زمان تحصیل، مجوز کاری 3 ساله درخواست کنند.
  • در هفته‌های آینده، مجوزهای کاری باز (Open Work Permit) تنها برای همسران دانشجویان بین‌المللی در دوره‌های کارشناسی ارشد و دکتری در دسترس خواهد بود. همسران دانشجویان بین‌المللی در سایر سطوح تحصیلی، از جمله دوره‌های کارشناسی و کالج، واجد شرایط اعطاء این مجوز نخواهند بود.

این تدابیر موقت برای مدت دو سال اعمال می‌شوند و تعداد درخواست‌های جدید مجوز تحصیلی که در سال 2025 قابل قبول است، در پایان این دوره مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.

مطالب مرتبط