مهندسی معماری در کانادا

مقالات
بدون دیدگاه
برچسب ها : , , ,

این مطلب را به اشتراک بگذارید 

معماری از دیرباز مورد توجه بسیاری از افراد بوده است. این رشته که قدمت بالایی دارد از جایگاه خاصی در کانادا برخوردار است.

طبق آخرین ارزیابی سازمان آمار کانادا، تا سال 2028 بیش از 6800 موقعیت شغلی جدید برای معماران ایجاد خواهد شد. همچنین طبق این گزارش استانهای ساسکچوان، کبک، آنتاریو و مانیتوبا بیشترین درخواست جذب معمار را خواهند داشت.

رشته معماری یکی از رشته های پرطرفدار برای ادامه تحصیل در کاناداست. برخی از دانشگاه های مورد اقبال دانشجویان بین المللی برای ادامه تحصیل در این رشته عبارتند از:

  • University of British Columbia
  • University of Toronto
  • McGill University
  • University of Waterloo
  • Carleton University
  • Ryerson University

شرایط استخدام به عنوان معمار

معماری (و یا با نام ایرانی آن، مهندسی معماری) جزو مشاغل نظام مند در کاناداست. این بدان معنی است که برای کار در این شاخه باید از سازمانهای کانادایی مجوز فعالیت به نام معمار (مهندس معمار) را دریافت کنید. هر کدام از استانها سازمان مشخصی را برای این منظور معرفی کرده است. در نتیجه برای کار در این شاخه باید از استان مربوطه و سازمان مربوط به هر استان مجوز آن را دریافت کنید.

در این جدول میتوانید به سازمان مربوط به هر استان در شاخه معماری دسترسی داشته باشید.

حقوق و دستمزد در رشته معماری

در جدول زیر میتوانید اطلاعات مربوط به حقوق و دستمزد مربوط به رشته مهندسی عمران را مشاهده نمایید. دقت نمایید که این اطلاعات از وبسایت رسمی دولت کانادا گرفته شده است. حقوق و دستمزد این رشته بر اساس هر ساعت کار و به نرخ دلار کانادا نمایش داده شده است. توجه نمایید که اعداد رند شده اند.

حقوق و دستمزد به ازای هر ساعت کار بر حسب دلار کانادا

حقوق و دستمزد به ازای هر ساعت کار بر حسب دلار کانادا

مطالب مرتبط