رونمایی از برنامه سه ساله دولت برای جذب مهاجر

اخبار فدرال
بدون دیدگاه
برچسب ها : , ,

این مطلب را به اشتراک بگذارید 

برنامه سه ساله دولت کانادا برای جذب مهاجر در تاریخ چهاردهم فوریه سال ۲۰۲۲ رونمایی شد. طبق قانون، هر ساله دولت موظف است تا پیش از اول نوامبر برنامه مهاجرتی خود (موسوم به Immigration Levels Plan) را برای سه سال پیش رو اعلام نماید. اما سال گذشته این اتفاق رخ نداد؛ چرا که انتخابات سپتامبر دولت کانادا به تازگی به پایان رسیده بود. امسال اما این رونمایی با چالشهای بسیاری روبرو بود.

طی هفته های گذشته نهادها و گروه های فعال در زمینه مهاجرت به کانادا از وزیر مهاجرت درخواست کرده بودند که به جای افزایش تعداد مهاجر طی سه سال آینده، در ابتدا برنامه ای برای کاهش تعداد پرونده های انباشته شده در سازمان مهاجرت داشته باشد.

در Immigration Levels Plan قبلی (سالهای 2021 تا 2023) قرار بود تا دولت کانادا 401 هزار مهاجر در سال 2021، 411 هزار مهاجر در سال 2022 و 421 هزار مهاجر را در سال 2023 پذیرا باشد. تعداد 401 هزار مهاجر برنامه ریزی شده برای سال 2021 محقق شد. (این خبر را بخوانید)

در سال 2021 حدود 62 درصد مهاجرین از برنامه های زیر مجموعه Economic Class (همانند سیستم اکسپرس انتری، برنامه های استانی و برنامه نیروی کار استان کبک) جذب کانادا شدند. حدود 20 درصد مهاجرین نیز تحت برنامه های Family Class (مانند اسپانسرشیپ همسر و فرزند و اسپانسرشیپ پدر، مادر، پدربزرگ و مادربزرگ و …) جذب شدند. همچنین حدود 15 درصد نیز از برنامه های پناهنده پذیری و H&C جذب کانادا شدند.

اما برخلاف انتقادهای بسیار از سازمان مهاجرت مبنی بر تاخیر بیش از حد در بررسی پرونده های فعلی، دولت کانادا به قول خود مبنی بر افزایش تعداد مهاجرین برای سالهای پیش رو عمل کرد. بر این اساس دولت کانادا در سال 2022 تعداد 431645 مهاجر جدید، در سال 2023 تعداد 447055 مهاجر جدید و در سال 2024 تعداد 451000 مهاجر جدید خواهد پذیرفت.

به زودی تحلیل خود را از برنامه سه ساله دولت در جذب مهاجر خواهیم نوشت.

برنامه دولت برای سه سال آینده را در جدول زیر و به تفکیک برنامه ببینید. (اگر با تلفن همراه و یا تبلت این خبر را میخوانید، صفحه گوشی خود را بچرخانید)

مطالب مرتبط