اجازه کار پس از فارغ التحصیلی

مقالات
بدون دیدگاه
برچسب ها : , , , , ,

این مطلب را به اشتراک بگذارید 

یکی از مهمترین برنامه‌هایی که برای دانشجویان بین المللی و برای بعد از فارغ التحصیلی آنها معرفی شده است، برنامه موسوم به مجوز کار پس از تحصیل و یا Post Graduate Work permit میباشد. سابقه کاری که در این مدت به دست می آورید برای اخذ اقامت دائم کانادا امتیاز آور است. در نتیجه پس از اینکه حداقل یک سال تحت این اجازه کار در کانادا کار کردید، می توانید از طریق برنامه CEC و یا تجربه کار کانادایی برای دریافت اقامت دائم کانادا اقدام نمایید. همچنین سابقه کار به دست آمده تحت این برنامه برای برنامه های استانی نیز مورد پذیرش میباشد.

فارغ التحصیلان بین المللی میتوانند تا سقف سه سال مجوز کار به شکل Open work Permit دریافت کنند. این مجوز کار به فارغ التحصیلان اجازه می دهد تا برای هر کارفرمای کانادایی و در هر حوزه‌ای شروع به کار نمایند.

به محض اینکه درخواست PGWP ارسال شد متقاضی می تواند به شکل تمام وقت در کانادا کار کند. البته نکته مهم اینجاست که تنها یک بار می توان برای دریافت PGWP اقدام کرد.

دانشجویان بین المللی بعد از فارغ التحصیلی ۱۸۰ روز برای ارائه درخواست مجوز کار بعد از فارغ التحصیلی زمان دارند. این زمان دقیقا از اولین روز فارغ التحصیلی دانشجویان آغاز می‌شود.

نکته مهم دیگر این است که دانشجویان پس از فارغ التحصیلی امکان کار کردن را نخواهند داشت و تنها در شرایطی مجاز به کار کردن هستند که برای اخذ PGWP اقدام کرده باشند. به این ترتیب می توانند به صورت تمام وقت شروع به کار نمایند. مدت زمانی که این اجازه کار معتبر است بستگی به مدت زمان تحصیل شما دارد. بیشترین زمان اعتبار مجوز کار پس از فارغ التحصیلی سه سال می باشد.

  • چنانچه زیر 8 ماه تحصیل کرده باشید، واجد شرایط نیستید
  • چنانچه بین 8 ماه تا 2 سال تحصیل کرده باشید، به اندازه مدت زمان تحصیل خود PGWP میگیرید
  • چنانچه بیش از 2 سال تحصیل کرده باشید، به مدت 3 سال PGWP میگیرید

 

برای دریافت این نوع مجوز کار شروطی وجود دارد که همه آنها باید رعایت شوند.

  • متقاضی باید در یک دوره آموزشی آکادمیک و یا حرفه‌ای در یک موسسه آموزشی که واجد شرایط میباشد و به مدت حداقل ۸ ماه تحصیل کرده باشد.
  • این دوره آموزشی حتماً باید منجر به دریافت یک مدرک و یا گواهی تحصیلی شده باشد.
  • وضعیت اقامتی دانشجو در تمام طول مدت تحصیل باید به شکل قانونی بوده باشد.
  • دانشجو باید دوره تحصیلی خود را به پایان رسانده و از طرف دانشگاه اتمام این دوره به اطلاع دانشجو رسیده باشد. همچنین دانشجو باید ریز نمرات خود را نیز دریافت کند.

مطالب مرتبط