نکات مهم در مورد نامه سابقه کار

مقالات
بدون دیدگاه
برچسب ها : , , , , ,

این مطلب را به اشتراک بگذارید 

اگر نگویم مهمترین، بدون شک نامه سابقه کار یکی از مهمترین مدارکی است که برای اثبات سوابق کاری خود و به منظور مهاجرت به کانادا ملزم به ارائه آن هستید.
این نامه در اکثر ویزاها از متقاضی ورود به کانادا درخواست میشود. در روش های زیر مجموعه نیروی کار متخصص درستی این نامه از اهمیت بالایی برخوردار است.
در اینجا نگاهی میکنیم به اطلاعاتی که باید در یک نامه سابقه کار ارائه دهید.

اطلاعات هویتی
اولین بخش یک نامه رسمی سابقه کار، اطلاعات هویتی متقاضی است. اطلاعات خود را با پاسپورت خود مطابقت دهید. موارد زیادی دیده شده است که اطلاعات هویتی افراد در نامه سابقه کارشان با اطلاعات آنها در پاسپورت متفاوت بوده است!

اطلاعات شرکت
نامه باید به شکل رسمی باشد. پس حتما در سربرگ رسمی شرکت نوشته شود. اطلاعات تماس شرکت، نام کامل شرکت و آدرس حتما در سربرگ شرکت وجود داشته باشد.

اطلاعات شخص صادر کننده نامه
معمولا نامه های سوابق کاری توسط مدیر منابع انسانی صادر میشود. البته این امکان وجود دارد که نامه توسط مدیر مستقیم شما هم صادر شود. اطلاعات هویتی و تماس هر شخصی که نامه را صادر میکند باید در نامه نوشته شود. از نوشتن شماره موبایل بپرهیزید!

تاریخ شروع به کار و پایان کار، نوع همکاری
در نامه های سوابق کاری تاریخ شروع کار و همچنین پایان کار حتما باید نوشته شود. نوع همکاری (تمام وقت و یا پاره وقت) و همچنین میزان ساعت کاری در هفته نیز باید در نامه ها نوشته شوند.

عنوان شغلی
عنوان شغلی حتما باید در نامه وجود داشته باشد. اگر در شرکتی که کار میکنید عنوانهای شغلی متفاوتی داشته اید، همه آن عنوانها و همچنین تاریخی که آن مسئولیت را داشته اید به تفکیک در نامه ارائه شود. همچنین میتوانید برای هر عنوان شغلی نامه مجزا از شرکت بگیرید.

شرح وظایف
مهمترین بخش نامه سابقه کار شرح وظایف شماست. در تمام برنامه های مهاجرتی زیر مجموعه نیروی کار متخصص این شرح وظایف شماست که تعیین کننده این است که آیا یک کار را انجام داده اید و یا خیر. دقت نمایید شرح وظایف باید منطبق بر ناک انتخابی شما نوشته شود. در بسیاری از برنامه های مهاجرتی ارتباط بین تحصیلات شما و سوابق کاری شما توسط آفیسر کنترل میشود.

حقوق
میزان دریافتی خود را حتما در نامه بنویسید.

نکات

  • هیچ گاه عبارات موجود در ناک را عینا کپی نکنید.
  • در بیان سوابق کاری خود صادق باشید.
  • سوابق کاری جعلی ارائه ندهید. آفیسرها به سادگی متوجه ساختگی بودن سوابق کاری شما میشوند.
  • از زیاده گویی در سوابق کاری جدا بپرهیزید.
  • نامه کار رزومه نیست. نامه سابقه کار حتما در یک صفحه باشد.
  • برای اثبات سوابق کاری نیازی به ارسال عکس با لباس پرسنلی شرکت و در کنار همکاران نیست!

مطالب مرتبط