تفاوت ویزای کاری و مهاجرت نیروی کار متخصص

مقالات
بدون دیدگاه
برچسب ها : , , ,

این مطلب را به اشتراک بگذارید 

در بسیاری از موارد دو اصطلاح ویزای کار و مهاجرت نیروی کار متخصص به اشتباه مورد استفاده قرار می گیرند. بارها دیده شده است که افرادی که برای دریافت اقامت دائم از طریق برنامه‌های موسوم به نیروی کار متخصص نیز اقدام کرده اند، به اشتباه فرآیند خود را ویزای کار و یا مهاجرت کاری می نامند.

اما تفاوت این دو در چیست؟

مهاجرت کاری و یا ویزای کاری و یا در اصطلاح درست‌تر اخذ اجازه کار، زمانی اتفاق می افتد که فرد متقاضی دریافت این نوع اجازه، از یک کارفرمای کانادایی پیشنهاد شغلی دریافت کرده و بعد از دریافت این پیشنهاد شغلی برای دریافت اجازه کار در کانادا اقدام نموده و ویزای ورود به کانادا و اجازه کار و اقامت موقت در کانادا را دریافت می نماید.

پس از طی شدن مدت زمان قانونی اقامت، شخص داوطلب باید از کانادا خارج شود. البته در صورت داشتن شرایط لازم می توان از طریق برنامه های دیگر برای دریافت اقامت دائم اقدام کرد.

اما مهاجرت از طریق نیروی کار متخصص به شکل کلی متفاوت است. در این روش شما از کشور مبدا خود و بر اساس فاکتورهایی مانند سن، سطح زبان، سطح تحصیلات، سابقه کار و غیره امتیازی دریافت کرده و در صورت واجد شرایط بودن می توانید برای دریافت اقامت دائم کانادا اقدام نمایید.
پس از ورود به کانادا و در اولین لند در فرودگاه عملاً مقیم دائم بوده و اجازه تحصیل، کار و زندگی در کانادا خواهید داشت. این نوع از برنامه ها برنامه های اقامت دائم بوده و در نتیجه تاریخ پایانی برای آنها وجود ندارد.

مطالب مرتبط